جریان اسرائیلیات، حاصل‌ جریانی‌ است‌ از داستان‌سرایی‌، اسطوره‌ پردازی‌ و وجوهی‌ دیگر از تعالیم‌ غیر اصیل‌ که‌ به‌ ویژه‌ در سده‌های‌ نخست‌ هجری‌ توسط گروهی‌ بیشتر از یهودیان ‌که اسلام‌ آورده‌ بودند صورت‌ پذیرفته‌ است.
بیش از ۹۰ درصد زبان های جوامع بشری فاقد وجود تریبون شیعه در عرصه رسانه هستند، شبکه ولایت به واسطه هم افزایی و همکاری نهادهای علمی و مراکز ملی و بین المللی می تواند این حلقه مفقوده را حل و فصل کند.
ديث ثقلين ، يكى از معدود احاديث متواترى است كه در منابع حديثى مذاهب اسلامی و پيروان اهل بيت عليهم السلام با طرق مختلف ، روايت شده و صدور آن از پيامبر خدا ، قطعى ، غير قابل ترديد و مورد اتّفاق مسلمانان است .
باید در زندگی مشترک نسبت به رفتار و گفتار و اعمال خود هوشمندانه و متفکرانه عمل کنیم؛ چرا که طرف مقابل ما انسانی است که پیچیده ترین و هوشمند ترین موجود عالم است؛ لذا نمی توانیم هر رفتار و فعلی را که دوست داریم انجام بدهیم، بلکه باید با اندیشه و تفکر رفتار کنیم.
کارشناس فِرَق و ادیان با بیان آسیب های عقیدتی قانون جذب گفت: همه کاره عالم، انسان نیست، بلکه دستی بالای همه دست ها قرار دارد و خداوند متعال حاکم بر عالم می باشد و دقیقا نکته کانونی تضاد قانون جذب با باورهای اسلامی دقیقا در این امر می باشد که خواست و اراده الهی را در حاشیه قانون جذب قرار می دهند.