رئیس شبکه جهانی ولایت با اشاره به فعالیت این شبکه با پنج زبان مختلف برای ۳۸ کشور دنیا گفت: شیعه باید برای هر زبان حداقل یک تریبون داشته باشد زیرا وقتی معارف شیعی را منتشر می کنیم اقبال زیادی در دنیا به این معارف وجود دارد و مردم دنیا تشنه معارف حق شیعه هستند.
تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه برای هدایت مردم باید روی اعتقادات و باورهای آنان کار کنید، گفت: امام هشتم علیه السلام فرمودند اگر کلام زیبای ما اهل بیت را به مردم بگویید یقینا تبعیت خواهند کرد بنابراین باید با شناخت جامع و صحیح کلام اهل بیت(ع) آن را به مخاطبان خود در سراسر جهان منتقل کنید و اگر این اتفاق بیفتد مردم نیز به آن گرایش پیدا می‌کنند.
از ظرفیت و جایگاه رسانه می توان موارد مهمی از جمله در مدیریت افکار عمومی، ساختار نظام جهانی، ظرفیت تمدن سازی، حوزه انتقال پیام و قدرت نشر، برای گفتمان انقلاب اسلامی ماموریت های مقدس و نورانی حوزه های علمیه، وسعت و دامنه تبلیغ در عرصه رسانه را نام برد که جا دارد در این عرصه ها بصورت جدی و هدفمند کار شود.
آیت الله حسینی بوشهری : کار تبلیغی کاری است که باید پیوسته متناسب با اقتضائات، شرایط زمان و امکانات و توانمندی‌ها ارتقاء پیدا کند. هدف بلندی که هر کار تبلیغی باید داشته باشد، تحقق «كَلِمَةُ اللَّهِ هِيَ الْعُلْيَا» است.
حجت‌الاسلام والمسلمین علوی گفت: شبکه ولایت همچون دانشگاه از گروه های علمی در جهت تولید محتوا بهره می‌گیرد و در برنامه سازی از ظرفیت حوزه استفاده کرده است.