دستیار ویژه مدیر حوزه های علمیه گفت: ستادهای راهبری مرکز مدیریت حوزه های علمیه می توانند در موضوعات مختلف از جمله در عرصه رسانه، هنر و دیگر موضوعات مختلف در کلان از ظرفیت شبکه ولایت استفاده کنند.
رئیس شبکه جهانی ولایت با اشاره به فعالیت این شبکه با پنج زبان مختلف برای ۳۸ کشور دنیا گفت: شیعه باید برای هر زبان حداقل یک تریبون داشته باشد زیرا وقتی معارف شیعی را منتشر می کنیم اقبال زیادی در دنیا به این معارف وجود دارد و مردم دنیا تشنه معارف حق شیعه هستند.
تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه برای هدایت مردم باید روی اعتقادات و باورهای آنان کار کنید، گفت: امام هشتم علیه السلام فرمودند اگر کلام زیبای ما اهل بیت را به مردم بگویید یقینا تبعیت خواهند کرد بنابراین باید با شناخت جامع و صحیح کلام اهل بیت(ع) آن را به مخاطبان خود در سراسر جهان منتقل کنید و اگر این اتفاق بیفتد مردم نیز به آن گرایش پیدا می‌کنند.
از ظرفیت و جایگاه رسانه می توان موارد مهمی از جمله در مدیریت افکار عمومی، ساختار نظام جهانی، ظرفیت تمدن سازی، حوزه انتقال پیام و قدرت نشر، برای گفتمان انقلاب اسلامی ماموریت های مقدس و نورانی حوزه های علمیه، وسعت و دامنه تبلیغ در عرصه رسانه را نام برد که جا دارد در این عرصه ها بصورت جدی و هدفمند کار شود.